Sport Te gjitha

Lukaku i papërmbajtshëm, Manchester United nënshtron West Ham


lukaku

Debutim ëndrrash në “Teatrin e Ëndrrave” për Manchester United, teksa e ka nisur frikshëm sezonin duke mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 londinezët e West Ham.

Loja ishte tejet spektakolarë me shumë ritëm dhe emocione. Lukaku ishte lojtari që shkëlqeu me dy golat e tij të parat edhe për ndeshjen përkatësisht në minutën  e 32 dhe të 52.

Martial ka shënuar golin e tretë dhe goditjen e “knock-out” e dha Paul Pogba i cili shënoi ndeshjen e katërt. Paraqitje e shkëlqyer dhe nga mesfushori serb Matiç, që në këtë ndeshje ka merituar besimin e teknikut Mourihno.

Ja cilat janë qytetet më të mira në botë për të jetuar

Revista “The Economist” ka përpiluar edhe këtë vit listën me qytetet me ...

Lexo më shumë

Ky fillim shpresëdhënës për “Djajtë e Kuq” e bën edhe më interesant sezonin e ri në Angli ku janë të shumta klubet e mëdha historike që po luftojnë për kurorën e kampionit.

K.H/ tiranapost.al

Apeli për shqiptarët gjatë udhëtimeve: Respektoni rregullat e zonës Shengen, ndryshe....

“Respektoni rregullat e lëvizjes së lirë në zonën Shengen, ...

Lexo më shumë

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Zgjedhja e Editorit

Elvana, Emina dhe Angela kanë tjetër status