Showbiz

40 vjet më pas, mikja e ngushtë rrëfehet: Unë dhe Whitney Houston kishim marrëdhënie intime

40 vjet më pas, mikja e ngushtë rrëfehet: Unë dhe Whitney

Robyn Crawford në librin e saj autobiografik “A song for you: My life with Whitney Houston” rrëfen historinë e një dashurie të madhe mes atyre që nuk ishin thjesht shoqe, por që kishin një histori intime. Ajo tregon se si u takuan në një kamp veror në 1980 dhe u dashuruan. Njëra ishte 19 vjeç, pra Robyn, kurse tjetra, Whitney vetëm 17 vjeçe.

[caption id="" align="aligncenter" width="634"]Whitney Houston's best friend of 30 years Robyn Crawford spoke about how she and the singer ended their early romantic relationship to protect the singer's budding career in an interview aired on The TODAY Show Thursday morning (pictured) Robyn Crawford[/caption]

Ishte firmosja e kontratës së jetës të këngëtares me producentin Clive Davis që e detyroi t`i jepte fund lidhjes. Karriera do t`i ishte shkatërruar nga paragjykimet.

“Më dha një Bibël dhe më tha: Nëse njerëzit do ta zbulonin historinë tonë do na e përdornin kundër”, tha Robyn që e mbajti sekret për katër dekada dhe më në fund, tani që Whitney është ikonë e s`jeton më, s`mund ta merrte sekretin me vete.

*Ky post u përshtat nga Daily Mail dhe është realizuar nga Fabjola Hije.