Aktualitet

Aksioni në Peqin/ Gjenden 200 kg kanabis dhe arreston 4 të rinj

Aksioni në Peqin/ Gjenden 200 kg kanabis dhe arreston 4 të rinj

Gjatë një operacioni anti-drogë në Peqin u gjetën dhe u sekuestruan 200 kg kanabis.

Lënda narkotike ishte tharë dhe bërë gati për transport për trafik, por në momentin e fundit është bllokuar në fshatin Proger.

Për drogën u shoqëruan në polici katër të rinj të moshës nga 20-25-vjeç janë shoqëruar deri tani nga policia, ndërsa vijojnë hetimet për të zbardhur rrjetin e plotë./ Tiranapost.al