Aktualitet

110 vjet Pavarësi, nesër në Tiranë mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Shqipërisë dhe Kosovës

110 vjet Pavarësi, nesër në Tiranë mbledhje e

E diela e 27 nëntorit, do bëjë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë, në 110-vjetorin e Pavarësisë.

Në këtë mbledhje pritet të mbajnë fjalë ryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Fjalë rasti po ashtu do të kenë edhe kryeministri Edi Rama dhe Albin Kurti.

Gjithashtu, dita e nesërme do të ketë edhe aktivitete të tjera në kuadër të përvjetorit të 110 të Pavarësisë së Shqipërisë.