Aktualitet

3 humbje jete nga koronavirusi, mes tyre një 44-vjeçare

3 humbje jete nga koronavirusi, mes tyre një 44-vjeçare

3 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid19 në 24 orët e fundit.

Një 44 vjeçare nga Durrësi, një pacient 71 vjeçar nga Tirana dhe një pacient 85 vjeçar gjithashtu nga Tirana.

Të 3 pacientët kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot të mbijetojnë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore, pavarësisht trajtimit intensiv nga stafi mjekësor. Numri i jetëve të humbur nga COVID-19 ka shkuar në 62.

Ndërkaq sot u konfirmuan 69 raste të reja.