Aktualitet

40-vjeçarja bie në turbin në rrugën Librazhd-Elbasan, ndërhyn menjëherë policia e zjarrfikësja

40-vjeçarja bie në turbin në rrugën Librazhd-Elbasan,

Një 40-vjeçare ka rënë  në turbin, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00, në fshatin Mirakë. Shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikses kanë shkuar në vendngjarje ku ka ndihmuar dhe nxjerr 40-vjeçaren me iniale D.J.

 Informacion paraprak:

Më datë 23.10.2020, rreth orës 19:00, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në fshatin Mirakë, shtetasja D.J., 40 vjeç, aksidentalisht ka rënë në një turbin e cila ishte në anë të rrugës.
Me marrjen e njoftimit menjëherë shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikses kanë shkuar në vendngjarje ku ka ndihmuar dhe nxjerr shtetasen e cila është transportuar për në Spitalin Rajonal Elbasan, jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.