Aktualitet

6 lëkundje tërmeti gjatë natës në Elbasan

6 lëkundje tërmeti gjatë natës në Elbasan

Që pas mesnate e deri në orët e para të mëngjesit Elbasani është goditur nga disa tërmete të njëpasnjëshëm. Sipas IGJEUM tërmetet ishin nga 2.5 të shkallës Rihter deri në 4.6. Tërmetet kishin si epiqendër Belshin dhe Cërrikun.

Lëkundjet u ndjenë në Elbasan, Tiranë, Lushnje, Berat gjithashtu.