Aktualitet

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër Bashës: Nga sot po bashkëqeveris me Ramën

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër Bashës: Nga sot po

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit reagon kundër konsensusit për tre pika lidhur me Reformën Zgjedhore, duke e cilësuar si një marrëveshje Rama-Basha. Këtë konsensus në postimin e publikuar nga avokatja Irena Dule cilësohet si bashkëqeverisje.

Postimi i plotë:

Paska rene dakord tryeza PD-PS per:

1) motin se kur duhen bere zgjdhjet. a thua ky eshte shqetesimi yne?

2) lidhur me financimin. mediat mezi e pohojne se nuk ka ndryshuar skema e financimit, por eshte rritur financimi nga buxheti i shtetit, qe do te thote ne do paguajme me shume per binomin Rama-Basha.

3) lidhur me kuotat gjinore. Kane ne plan te bejne gjinine femerore me zor politikano/partiake. Thua qeverisja Rama me me shume gra e vajza ne qeverisje e kudo ka vendimarrje, pjesa me e madhe ne sherbim te vetes, ne haremin e vet, per te cilat pavaresisht moshes, nuk gezoj piken e respektit.

E gezofshim dakordesine e rradhes kunder nesh. Rama dhe Basha po bashkeqeverisin. Kush nuk po e kupton akoma kete.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër Bashës: Nga sot po

Kujtojmë se një ditë më parë Aleanca i kërkoi liderit të PD-së që të mbajë premtimin e firmosur 10 muaj më parë për lista të hapur për deputetët.