Aktualitet

Arbi Mazniku flet për Syri Tv: As menunë nuk e pamë. Kompania private i pagoi të gjitha

Arbi Mazniku flet për Syri Tv: As menunë nuk e pamë. Kompania

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku ka folur për foton e shumë-komentuar në rrjet dhe të përdorur këto ditë nga opozita me një lumë akuzash për shpenzime të parave të taksapaguesve shqiptarë me darka në Dubai.

Arbi Mazniku flet për Syri Tv: As menunë nuk e pamë. Kompania

Arbjan Mazniku ka qenë pjesë e darkës në Dubai dhe për Syri Tv, ai tha se në atë restorant ishin të ftuar nga një kompani private dhe se kanë qenë ata që i kanë paguar të gjitha:

‘Edhe unë nëse do kisha parë lajmet nga mënyra se si dukej dhe si është portretizuar darka në mënyrë të padrejtë, do isha revoltuar. E mirëkuptoj mërzinë dhe inatin që kanë kur informacioni del jashtë kontekstit. Ne shkuam si pjesë e një tentative të qeverisë për të sjellë në Shqipëri një investitor, të quajtur EMAAR Group. Ajo është një palë e interesuar për rivitalizimin e portit të Durrësit.

Po flasim për një investim që i kalon 2 miliardë euro. Kompania ka interes të afrohet edhe në qytetin e Tiranës dhe po shqyrton disa mundësi investimi. Unë isha aty për të prezantuar disa projekte të mundshme në Tiranë.

Zoti Mohamed Alabbar ka shpenzuar një ditë e gjysmë të tërë me ne. Ai nuk ishte në darkën e famshme sepse iu desh të lëvizte. Ishin të gjitha të ofruara nga kompania. Nusretin e takuam. Menynë nuk e pamë dhe as e porositëm sepse ishte porosi e kompanisë’.

*Tiranapost.al.