Aktualitet

COVAX firmos me Pfizer, Manastirliu: Lajm i mirë, kemi parapaguar dhe përfitojmë në dritaren e parë

COVAX firmos me Pfizer, Manastirliu: Lajm i mirë, kemi parapaguar dhe

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një reagimi në Tëitter bën me dije se pas marrëveshjes se COVAX me kompaninë Pfizer/BioNTech, Shqipëria është në dritaren e parë të sigurimit të dozave të vaksinës pasi ka parapaguar 3.9 milion dollarë.

"Lajm i mirë! Me parapagimin e 3.9 milion dollarë nga qeveria, Shqipëria është në dritaren e parë të sigurimit të dozave të vaksinës #antiCOVID nëpërmjet mekanizmit #COVAX ", nënvizon Manasirliu.

COVAX firmos me Pfizer, Manastirliu: Lajm i mirë, kemi parapaguar dhe