Aktualitet

Dekretohet data e zgjedhjeve të pjesshme, më 6 Mars votohet në bashkitë pa kryetarë

Dekretohet data e zgjedhjeve të pjesshme, më 6 Mars votohet në

Presidenti Ilir Meta njoftoi dekretimin e datës së zgjedhjeve në 6 bashkitë pa kryetarë. Ato do të mbahen më 6 mars.

“Të dashur qytetarë,

Sapo dekretova caktimin e datës 6 mars 2022, për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Uroj që ky proces të jetë një shembull i besimit te demokracia dhe vota e lirë!” shkruan Meta në Facebook.

Dekretohet data e zgjedhjeve të pjesshme, më 6 Mars votohet në

Dekretohet data e zgjedhjeve të pjesshme, më 6 Mars votohet në