Aktualitet

Dy aksidente brenda një ore në Tiranë: Ka të plagosur

Dy aksidente brenda një ore në Tiranë: Ka të plagosur

Dy aksidente janë raportuar në harkun kohor prej një ore në Tiranë. Aksidenti i parë ndodhi në orën 18:30 ku një 17 vjeçar teksa ecte me biçiklet është përplasur nga autobusi. Ai është dëguar në spital. Ngjarja ndodhi në rrugën 'Dedë Gjo Luli'. Urbani me targa “AA 829 YG” shkelur semaforin e kuq duke shkaktuar dhe aksidentin e rëndë. 

Dy aksidente brenda një ore në Tiranë: Ka të plagosur

Dy aksidente brenda një ore në Tiranë: Ka të plagosur

Ndërsa aksidenti i dytë ndodhi rreth orës 19: 20 ku një 59 vjeçare ka mbetur e lënduar.  Ajo ishte pasagjere në një makinë e cila ka marrë flakë gjatë ecjes duke dalë më pas nga rruga. Ngjarja ka ndodhur tek 'Brryli'. Shkak i zjarrit të makinës është bërë një defekt teknk.

Policia po zbardh të plota ngjarjet.