Aktualitet

E diel e bukur dhe pranverore sot

E diel e bukur dhe pranverore sot

Vendi sot do ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të thata dhe relativisht më të ngrohta me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe shtim vranësirash në orët e mbrëmjes.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim dhe shpejtësi 1-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 1-2 ballë.