Aktualitet

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa ka ndryshuar

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa

Alvin Berisha është djaloshi 11 vjeç që u bë epiqendra e lajmeve në kohën kur ndodhej në kampin Al Hol në Siri dhe misioni për ta nxjerrë që aty ishte shumë i vështirë por që në fund ai arriti të bashkohej me babanë dhe dy motrat.

Mësohet se sot ai ka mbërritur në qytetin e Durrësit bashkë me babanë e tij, Afrim Berisha, përmes tragetit nga Italia.

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa

Afrim Berisha ka postuar foton në faqen  tij në Instagram ku shihet me djalin Alvin pranë portit të Durrësit, në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

Pasi u nxorr nga kampi ai iu nënshtrua një operacioni në këmbë, të cilën e kishte lënduar gjatë një shpërthimi në Siri. Nëna e tij e cila e mori me vete në Siri kur Alvini ishte vetëm 6 vjeç, humbi jetën nga ky shpërthim.

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa

E mbani mend Alvinin? Ka mbërritur në Durrës me babain dhe ja sa