Aktualitet

Edukatoret panë diçka që nuk shkonte, por në spital fëmija dy vjeç ndërron jetë! Nuk dihen shkaqet

Edukatoret panë diçka që nuk shkonte, por në spital
Një fëmijë 2 vjeç ka ndërruar jetë mesditën e sotme në spitalin e Burrelit.

I mituri ka shfaqur probleme në çerdhe dhe është dërguar me urgjencë në spital nga dy edukatoret, por nuk ka mbijetuar.

Njoftimi I Policisë:

Një fëmijë i mitur i moshës 2-vjeç, në ambientet e çerdhes nr 2, në Burrel ku ishte dërguar nga prindërit ka shfaqur probleme shëndetësore dhe menjëherë është dërguar nga dy edukatore në urgjencën e spitalit të Burrelit. Për pasojë i mituri ka humbur jetën në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë hetimet për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.