Aktualitet

E rëndë në Kosovë/ Burri vret gruan shtatzënë në maternitet

E rëndë në Kosovë/ Burri vret gruan shtatzënë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në repartin gjinekologjik në Kosovë. Një burrë ka vrarë gruan e tij shtatzënë, 35-vjeçarja ishte në javët e saj të fundit të shtatzanisë.

Burri raportohet se krimin e rëndë e ka kryer me armë zjarri dhe është larguar menjëherë.

Rrethanat e ngjarjes së rëndë nuk dihen ende.