Aktualitet

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet prova e parë

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet

Aeroporti i Kukësit do të nisë me fluturimet nga muaji që vjen. Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku tha se punimet kanë ecur me një ritëm të shpejtë.

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet

Balluku: Jemi në aeroportin e Kukësit, veten një muaj nga fillimi i operimeve, ashtu siç kemi premtuar dhe siç ka premtuar kryeministri Rama. Ka pasur një ecuri shumë të shpejtë me thënë të drejtën dhe jam e impresionar nga ritmi i punës.

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet

Sot u zhvillua dhe fluturimi i provës në aeroportin e Kuksit për procedurën e ulje ngritjeve, por për arsye sigurie, avioni nuk u ul në tokë.

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet

Foto/ Aeroporti i Kukësit nis me fluturimet pas një muaji: Bëhet

Ministrja Balluku tha se prova rezultoi me sukses, ndërsa shtoi se terminali është drejt përfundimit. ‘Aeroporti do jetë ndërkombëtar, pas pak ditësh do kemi përfundimin për kontratën edhe për aeroportin e Vlorës’.

*Tiranapost.al.