Aktualitet

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u përplas me Audin me shqiptarë

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë vonë në një autostratë të Brescias në Itali. Sot mediat italiane kanë zbuluar detaje të reja ku janë identifikuar dhe dy vajzat që humbën jetën. Dy vajzat quhen Claudia Marioli dhe Giulia Vangelisti, të moshave 20 dhe 21 vjeç. Po ecnin me makinën tip Opel kur u përplasën me një Audi.

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u

Sipas mediave italiane, brenda makinës së Audit ishin katër shqptarë dhe një tunizian. Ata po ktheheshin për në shtëpi, pas punuan një javë në Zvicër.

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u

Identiteti i shqiptarëve ende nuk është bërë me dije. Ata janë plagosur dhe dy prej janë në gjendje më të rënduar. Për nxjerrjen e tyre nga makina u desh ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës.

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u

Lidhur me shkaqet e ngjarjes, thuhet se Audi ishte futur në drejtim të kundërt, por policia po vijon për të zbardhur të plota shkaqet e aksidentit tragjik.

Foto/ Aksidenti në Itali ku dy vajza humbën jetën. Makina u