Aktualitet

Foto/ Bllokohet aksi Burrel-Tiranë nga rrëshqitja e dheut, radhë makinash duke pritur pastrimin

Foto/ Bllokohet aksi Burrel-Tiranë nga rrëshqitja e dheut, radhë

Rruga nacionale Burrel-Tiranë pranë Ulzës është bllokuar. Shkak është bërë rrëshqitja e dheut, nga moti i keq me reshje të dendura të shiut.

Foto/ Bllokohet aksi Burrel-Tiranë nga rrëshqitja e dheut, radhë

Fotot e publikuara tregojnë se si është bllokuar lëvizja e makinave në të dy anët, dhe sipas mediave bllokimi ka ndodhur prej dy orësh. Punonjësit e mirëmbajtjes së rrugëve kanë shkuar për të bërë të mundur lehtësimin e qarkullimit. Ndërsa mësohet se një makinë tentoi të kalonte në rrugën me masiv dheu sipër duke rrezikuar aksidentin.

*Tiranapost.al.