Aktualitet

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë teste serologjike?

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar sot foto nga laboratori i mikrologjisë në QSUT, ku po zhvillohen testimet serologjike të stafeve mjekësore.

Ministrja shkruan se janë testuar mbi 1300 mjekë e infermierë dhe pozitiviteti ka rezultuar 8%. Sipas ministres, kjo do të thotë se personeli shëndetësor ka krijuar antitrupa, tek ata që janë testuar deri më tani. 

Postimi i ministres Manastirliu:

Vijon puna pa u ndalur në laboratorin e mikrobiologjisë në QSUT, për testimet serologjike ??? të mjekëve dhe infermierëve, në vijën e parë të përballjes me #COVID19?
Më shumë se 1300 të testuar, ku ka rezultuar 8% pozitiviteti, pra krijimi i antitrupave tek personeli shëndetësor i testuar deri tani.

#Vijojnë testimet për grupet e rrezikuara ✅

#StafetMjekësoreNëGatishmëri

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë

Foto nga brenda laboratorit në QSUT: Sa mjekë kanë bërë