Aktualitet

Foto/ Garda nuk lejon deputetët e përjashtuar të hyjnë në Kuvend, ata ngjiten nga kangjellat

Foto/ Garda nuk lejon deputetët e përjashtuar të hyjnë

E tensionuar është situata në derën e Kuvendit. Deputetët e përjashtuar të opozitës nuk janë lejuar nga Garda që të hyjnë brenda Kuvendit. Pas disa përplasjeve verbale me punonjës të Gardës, deputetët kanë kaluar mbi kangjellat e derës.

Foto/ Garda nuk lejon deputetët e përjashtuar të hyjnë

Mbi kangjella kaloi deputeti Flamur Noka dhe pas tij tentoi edhe deputeti Saimir Korreshi, por ky i fundit qëndroi vetëm disa sekonda dhe nuk vendosi t’i kalonte.

Foto/ Garda nuk lejon deputetët e përjashtuar të hyjnë

Ndërkaq Ervin Salianji, Gazment Bardhi, Bledion Nallbati dhe Helidon Bushati gjenden ende pas derës duke debatuar.