Aktualitet

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes

Në Vlorë po zhvillohet në Sheshin e Flamurit, ceremonia e ngritjes së Flamurit sot me 28 Nëntor. Të pranishëm janë vetëm krerët e politikës shqiptare. Ndërsa qytetarët janë këshilluar të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos festojnë me grumbullime në shesh.

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes

Pamjet live treguan momente nga ceremonia, ku i pari ishte presidenti Meta që vendosi lule në varrin monumental të Ismail Qemalit, ndërsa pas tij ishte Gramoz Ruçi, dhe kryeministri Rama. Duke respektuar distancën secili kreu procedurën siç ndodh çdo vit. Në situatë pandemie, nuk pati shtrëngime duarsh, as afrim.

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes

Foto/ Meta dhe Rama, si ishin rreshtuar në ceremoninë e ngritjes

Në situatë tjetër do afroheshin Meta dhe Rama? Siç shkruante Kryebashkiaku Veliaj në një letër urimi për Ditën e Flamurit: Në këtë ditë për Shqipërinë e shqiptarët, nuk ka parti, nuk ka ndasi!