Aktualitet

Fotot nga Vlora e Pogradeci/Një tjetër e diel që ndërpritet në mes nga shiu

Fotot nga Vlora e Pogradeci/Një tjetër e diel që ndërpritet

Ashtu siç ishte parashikuar nga “MeteoAlb”, moti këtë të diel mund të kishte surpriza, si fundjavën e kaluar.

Jugu dhe Juglindja e vendit u përfshi mesditën e kësaj të diele nga reshjet e shiut, duke i prishur pushimin në bregdet shumë prej qytetarëve.

Fotot nga Vlora e Pogradeci/Një tjetër e diel që ndërpritet

Këto foto të bëra në Pogradec tregojnë se reshjet e shumta të shiut, që zgjatën për rreth 1 orë, shkaktuan edhe përmbytje të rrugëve.

Fotot nga Vlora e Pogradeci/Një tjetër e diel që ndërpritet

Po ashtu edhe pushuesit në plazhet e Vlorës lanë në mes relaksin pranë detit.

Fotot nga Vlora e Pogradeci/Një tjetër e diel që ndërpritet

Sipas meteorologëve moti në këto zona do të përmirësohet në mbrëmje.