Aktualitet

‘Gëzuar ditëlindjen e shtrenjta jonë’. Një buqetë me lule tek Infektivi për nënën që po lufton me virusin

‘Gëzuar ditëlindjen e shtrenjta jonë’. Një

Një grua që sot ka ditëlindjen gjendet e intubuar dhe fëmijët e saj ia nisën buqetën drejt Infektivit bashkë me një pusullë.

Foton e ka shpërndarë ministrja Ogerta Manastirliu në shenjë ndërgjegjësimi.

‘Gëzuar ditëlindjen e shtrenjta jonë’. Një

“Ju lutem ndaluni pak çaste për të parë këtë nënë që po lufton për jetën në spitalin infektiv??
Në ditën e saj të lindjes, në pamundësi për ta parë, fëmijët kanë dashur t’i tregojnë se i janë pranë, duke i sjellë një tufë lule në spital. Por ajo është në terapi intensive, e intubuar, vetëm për shkak të virusit të rrezikshëm, që merr jetë!
‼️Të mos e lejojmë që #COVID19 të përhapet, duke rrezikuar jetën e njerëzve tanë të dashur!
?#VendoseMaskën
#ShpëtoJetë??”, shkruan Manastirliu.