Aktualitet

GJKKO lë në burg Lefter Kokën, por e lejon të dalë vetëm për arsye shëndetësore

GJKKO lë në burg Lefter Kokën, por e lejon të dalë

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg ish-ministrin Lefter Koka. Kërkesa e tij për t`u gjykuar në liri është hedhur poshtë për të disatën herë. Në vendimin e fundit i është dhënë mundësia të mund të dalë nga burgu sa herë të jetë e nevojshme, për arsye shëndetësore dhe vizita.

Prej disa kohësh, Koka ka shfaqur probleme shëndetësore.

Kujtojmë se Lefter Koka akuzohet nga SPAK për çështjen e inceneratorëve.