Aktualitet

Humbin jetën dy gra të prekura me Covid

Humbin jetën dy gra të prekura me Covid

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 67 raste të reja dhe kanë humbur jetën 2 paciente nga Tirana, që vuanin nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

“Fatkeqësisht 2 qytetarë kanë humbur betejën me Covid19 gjatë 24 orëve të fundit. Një 67 vjeçare dhe një 73 vjeçare, të dyja nga Tirana me disa sëmundje bashkëshoqëruese, kanë humbur jetën në spitalin Infektiv, pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerave”, tha Mirela Cami, drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor.

Lexo me shume: