Aktualitet

I shtruar tek Infektivi prej 4 ditësh, ndërron jetë një 59-vjeçar me Covid

I shtruar tek Infektivi prej 4 ditësh, ndërron jetë një

Një 59-vjeçar me Covid ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv mbrëmjen e sotme.

Sipas burimeve, viktima ishte dërguar me urgjencë në spitalin Infektiv katër ditë më parë.

Ai kishte shfaqur simptoma të rënda, probleme me frymëmarrjen dhe temperaturë të lartë.

Nuk dihet nëse 59-vjeçar vuante nga probleme të tjera shëndetësore.

Ky është i infektuari i dytë nga Tepelena që ndërron jetë në 24 orët e fundit.