Aktualitet

Infektohet me koronavirus kreu i Kadastrës Artan Lame

Infektohet me koronavirus kreu i Kadastrës Artan Lame

Kreu i Kadastrës Artan Lame është infektuar me koronavirus. Lajmin e kanë bërë me dije mediat televizive, të cilat shkruajnë se ai ka përjetuar simptoma të koronavirusit dhe ka kërkuar të bëjë tamponin. Në testin e kryer Artan Lame ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe përgjigja ka dalë në pasditen e djeshme.

Aktualisht kreu i Kadastrës është karantinuar në shtëpi ku po merr trajtim mjekësor. Vetë Lame nuk ka folur dhe nuk ka postuar në rrjetet sociale, ndërsa mbetet e paqartë se si është infektuar.