Aktualitet

Ja çfarë shkruan kryeministri për Jorgo Papingjin

Ja çfarë shkruan kryeministri për Jorgo Papingjin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të Jorgo Papingjit, poeti dhe autori i njohur i këngëve shqiptare.

"Lamtumirë maestro Jorgo Papingji, autori i teksteve të dashurisë në koleksionin e këngëve më të kënduara shqiptare. U prehsh në paqe!", shkruan kryeministri.