Aktualitet

Je heroina ime! Urimi i Namik Dokles për ditëlindjen e vajzës mjeke: Pse zgjodhi këto dy foto

Je heroina ime! Urimi i Namik Dokles për ditëlindjen e vajzës

Vajza e ish deputetit Namik Dokle feston sot ditëlindje dhe në shënimin e të atit, ish deputetit të PS Namik Dokle, ai ka zgjedhur dy foto domethënëse. Një kur ishte e vogël dhe një me maskë, në situatën e pandemisë së koronavirusit.

Për babain, vajza është heroinë, dhe në rastin e Lolës, për shkak të punës në vijnën e parë të frontit kundër Covid-19, ky epitet i shkon për shtat.

Je heroina ime! Urimi i Namik Dokles për ditëlindjen e vajzës

Lexoni postimin e plotë:

 “LOLA, SHPIRTUSH I BABIT
Mes qindra fotografive te tua, sot, NE DITELINDJEN TENDE, po perzgjedh vetem dy:
Njera, kur niseshe per ne kopesht dhe mezi rregulloje komcat e palltos…
Tjetra, foto e ketyre diteve te fundit, pas kater muajve te luftes kunder covid19, kur nate
e dite qendrove prane te semureve dhe dhjetra te sheruar prej teje, te shkruajten:
“SEI LA MIA HEROINA…” Po, je heroina jone dhe te urojme: EDHE 100!!!”

Je heroina ime! Urimi i Namik Dokles për ditëlindjen e vajzësJe heroina ime! Urimi i Namik Dokles për ditëlindjen e vajzës