Aktualitet

Protesta e 8 Janarit/ Komisioni i Rithemelimit të PD kallëzim penal për Bashën dhe Bardhin

Protesta e 8 Janarit/ Komisioni i Rithemelimit të PD kallëzim penal

Komisioni i Rithemelimit të PD ka bërë një kallëzim penal në Prokurori për Lulzim Bashën dhe Gazment Bardhin në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Basha dhe Bardhi akuzohen për shkatërrim prone, ushtrim dhune dhe përdorim të lëndëve kimike.

Protesta e 8 Janarit u thirr nga Berisha dhe Grupi i Rithemelimit të PD e u mbajt para selisë blu.