Aktualitet

Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Metës për kthimin e ligjit për Policinë e Shtetit

Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Metës për kthimin e

Komisioni i Sigurisë rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthim në Kuvend të ligjit për ‘’Policinë e Shtetit.

Dekreti është rrëzuar me shumicë votash, ndërkohë që pro dekretit ka votuar edhe deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u shpreh se policia është jashtë palëve politike dhe e vlerësuar nga publiku.

Sipas tij dekreti është akt me natyrë politike dhe për këtë arsye kërkoi rrëzimin e tij.

Tashmë ky ligj duhet të kalojë edhe tek Komisioni i Ligjeve dhe më pas në Kuvend për t’u rivotuar.