Aktualitet

Leksion nga plazhi i Drimadhes/ 2 milionë lekë gjobë personi që shkatërroi vijën bregdetare dhe vendosi çadra

Leksion nga plazhi i Drimadhes/ 2 milionë lekë gjobë personi

Ndërsa kryeministri Rama tha se këtë vit të gjitha plazhet do të jenë publikë, dikush sfidoi vendimin duke vendosur çadra pa marrë leje.

Në zonën e plazhit të Drimadhes një 44-vjeçar A.B. u gjobit me 2 milionë lekë pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme në hapësirën bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, si dhe duke vendosur edhe 4 çadra diellore personale pa leje nga Bashkia.

Ai akuzohet për veprat penale "Shpërdorimi i pronës" dhe "Përdorimi i tokës", përpos gjobës 2 mln lekë. IKMT pezulloi çdo lloj punimi.

Policia e Shtetit u bën thirrje gjithë subjekteve që të tregojnë kujdes maksimal në sjelljen me pronën publike dhe mjedisin e përbashkët.