Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Lezhë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në Lezhë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë të martë në Ungrej të Lezhës. Sipas EMSC, tërmeti kishte magnitudë 3,4 ballë.

Ndërsa, epiqendra ka qenë 7 km larg Lezhës dhe 59 km larg Durrësit.

Lëkundje tërmeti në Lezhë, ja sa ishte magnituda