Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.3 ballë janë shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit lëkundjet janë regjistruar në orën 3:39, 28 kilometra larg nga Buçimasi i Pogradecit, në Liqenin e Ohrit. Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ishte vendosur në një thellësi prej 10 km.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Ndërkohë, deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale apo persona të lënduar.