Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.9 ballë janë shënuar pak minuta më parë në veri të Durrësit.

Sipas qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare lëkundjet janë regjistruar 26 kilometra në veri të Durrësit si dhe 38 km në perëndim dhe veriperëndim.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ishte vendosur në një thellësi prej 10 km. Vetëm pak ditë më parë po ashtu u regjistruan disa lëkundje në juglindje të vendit.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Ndërkohë, deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale apo persona të lënduar.