Aktualitet

Manastirliu: Fluturimet me Britaninë të pezulluara deri më 1 shkurt

Manastirliu: Fluturimet me Britaninë të pezulluara deri më 1

“Do të vijojë që të jenë në fuqi masat që janë, lëvizja kufizohet nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit”, kështu deklaroi ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë për mediat sëbashku me Komitetin Teknik të Ekspertëve.

Ministrja po ashtu  bëri me dije se fluturimet me Britaninë e Madhe do të mbeten të pezulluara deri më 1 shkurt dhe më pas do të bëhet një tjetër rivlerësim.

 “I njëjti kufizim shërbimi do të jetë dhe për kafet dhe për restorantet përjashtuar vetëm shërbimin e ushqimit në shtëpi, dhe ato që do të duan që të lëvizin është e rëndësishme që të marrin leje tek e-Albania”, shtoi më tej ministrja e Shëndetësisë.