Aktualitet

Matura shtetërore/ Rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Matura shtetërore/ Rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe
Janë publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për maturën shtetërore.

Ministrja e Arsimit, Ogerta Manastirliu deklaroi se maturantët mund të shohin rezultatet në linkun e vendosur nga ministria.

“Njoftim i rëndësishëm për Maturantët. Shpallen rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë të Maturës 2024 në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e Shërbimeve Arsimore”, shkruan ministrja Manastirliu në Facebook.

Linku për të mësuar rezultatin