Aktualitet

Mbërrijnë në Rinas 117,000 doza të vaksinës Pfizer

Mbërrijnë në Rinas 117,000 doza të vaksinës Pfizer

Kanë mbërritur 117 mijë doza të vaksinës Pfizer pak më parë. Lajmin e ka bërë të ditur Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se vaksinat që mbërritën janë pjesë e kontratës për 500 mije doza të firmosur me kompaninë Pfizer dhe që u miratua së fundmi në parlament.

Tiranapost.al