Aktualitet

Mes 7 viktimave sot nga Covid-i ka 30 dhe 40-vjeçarë

Mes 7 viktimave sot nga Covid-i ka 30 dhe 40-vjeçarë

Shifrat po rriten dhe sidomos mes moshave të reja. Në spitale ka të shtruar të rinj dhe vetëm 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 pacientë, mes tyre një 34-vjeçar me sëmundje bashkëshoqëruese, një 44 dhe një 48-vjeçar.

Viktimat e tjera janë 66, 68, 68 dhe 81 vjeç.

COVID-19 – Statistika (31 Tetor 2020)
Raste të reja ditore 241
Të shëruar ne 24 orë 92
Të shtruar në spitale 319
Humbje jete në 24 orë 7
Testime ditore 1260

Testime totale 125,220
Raste pozitive 20,875
Raste të shëruara 11,189
Raste Aktive 9,177
Humbje jete 509

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 4650
Durrës 851
Fier 706
Korçë 566
Shkodër 524
Lezhë 410
Elbasan 396
Vlorë 384
Berat 278
Kukës 190
Gjirokastër 129
Dibër 93