Aktualitet

Ministria reagon për vdekjen e mjekut 61-vjeçar tek “Shefqet Ndroqi”

Ministria reagon për vdekjen e mjekut 61-vjeçar tek “Shefqet

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas vdekjes së mjekut Sefer Dervishi, të prekur nga Covid. Sipas njoftimit, ai shërbente në qendrën shëndetësore Helmas në Kavajë.

“Sefer Dervishi ndërroi jetë pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe vuante nga disa sëmundje.

Ministria i shpreh ngushëllimet familjes, kolegëve dhe miqve të 61-vjeçarit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij”, thuhet në njoftim.