Aktualitet

Ministrja Belinda Balluku rezulton pozitive ndaj Covid-19

Ministrja Belinda Balluku rezulton pozitive ndaj Covid-19

Ministrja Belinda Balluku ka rezultuar pozitive ndaj Covid-19.

Ministrja Belinda Balluku rezulton pozitive ndaj Covid-19

Lajmin e ka dhënë Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në Facebook, përmes një statusi ku sqaron: “Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se ministrja Belinda Balluku, rezultoi pozitiv pas testimit për COVID 19. Ministrja është në gjendje të mirë shëndetësore, paraqet simptoma të lehta dhe ka nisur karantinimin sipas protokollit përkatës. Përfitojmë nga rasti t’u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, të respektojnë të gjitha masat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së pandemisë”.