Aktualitet

Miratimi i Certifikatës së Vaksinimit nga BE, Rama: Progres dixhital për Shqipërinë

Miratimi i Certifikatës së Vaksinimit nga BE, Rama: Progres dixhital

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar miratimin e Certifikatës së Vaksinimit nga KE një progres dixhital për vendin. Me anë të një postimi Rama thotë se tani shqiptarët mund të lëvizin lirshëm në Europë.

KR miratoi sot certifikatën e vaksinës për Shqipërinë dhe 6 vende të tjera. Pas këtij vendimi çdo kush që ka certifikatën të marrrë pas ka marrë dozën e një vaksinë të miratuar nga EMA mund të lëvizë lirshëm në vendet e Bashkimit Europian.

Postimi i Kryeministrit Rama

SUPERLAJM

Shqiptarët të lirë të lëvizin lirisht në Europë me pashaportën digjitale të vaksinimit

BE aprovon Shqipërinë, Izraelin dhe Marokun, duke dhënë edhe një shembulll kuptimplotë të progresit tonë digjital, për të gjithë ata që dëshirojnë t'u gëzohen edhe arritjeve, përveçse të shohin vetëm të këqija deri edhe ku nuk ka

#ShqipëriaeArdhmjaJonë

#RevolucioniDigjital

Tiranapost.al