Aktualitet

Ndërron jetë një 76-vjeçare tek infektivi, por jo nga koronavirusi

Ndërron jetë një 76-vjeçare tek infektivi, por jo nga

Burime për News 24 bënë me dije se një tjetër paciente ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. Ministria e Shëndetësisë njofton se pacientja 76 vjeç kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese me COVID-19 dhe vdiq nga tumori i pankreasit. 

Ministria e Shëndetësisë informon se, sipas shërbimit infektiv, pacientja ishte asimptomatike për Covid19 dhe ishte transferuar nga shërbimi i mjekësisë interne ku rezultoi batëse me Covid19. Pacientja ka ndërruar jetë nga sëmundja e tumorit të pankreasit, me metastaza hepatike. 76 vjeçarja nga Tirana vuante dhe nga diabeti mellitus dhe Insuficiencë kardiake e dekompesuar.

Ndërkaq sot u raportuan 6 raste të reja: 4 në Tiranë (nga të cilët një personel shëndetësor), 1 rast në Durrës, dhe 1 në Mat

Lexo më shumë: