Aktualitet

Nga 1 korriku do të rriten pagat për stafin mjekësor

Nga 1 korriku do të rriten pagat për stafin mjekësor

Kryeministri Edi Rama gjatë një inspektimi në QSUT me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se duke filluar nga 1 korriku pagat e stafit mjekësor do të rriten me 40%.

Gjatë fjalës së tij Rama u shpreh: Rëndësi ka që projektet i kemi të mbyllura. I gjithë sistemi i sigurisë do të jetë i garantuar dhe besoj se nuk do të ketë më gjera të reja për të bërë veç mirëmbajtjes dhe rritjes së kapaciteteve. Ne tani do të rrisim edhe rrogat. Në 1 korrik fillon, duam ta rrisim deri në 40 % dhe besoj do ta bëjmë, e kemi të planifikuar. Çdo vit duam ta rrisim. Edhe rrogat të shkojnë paralelisht, me rritjen e investimeve.

Tiranapost.al