Aktualitet

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin Skënderbej

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin

Në Sheshin Skënderbej po zhvillohet koncerti festiv për 100-vjetorin e marrëdhënieve me SHBA dhe çeljen e negociatave Shqipëri-BE.

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama, ministra, por dhe diplomatë të huaj po e ndjekin koncertin live.

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin

Në koncert janë artistë Xhensila Myrtezaj, Ylli Limani, Fifi, Flor Mumajesi, Eneida Tarifa, Alban Skënderaj, Marsela Çibukaj, Soni Malaj, Anxhela Peristeri, Eneida tarifa, Soni Malaj dhe ajo që e mbyll këtë mbrëmje do të jetë Çilieta Xhilaga.

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin

Të shumta ka dhe videomesazhe nga zyrtarë të lartë evropiane dhe të Shteteve të Bashkuara: Presidenti i SHBA, Joe Biden, Presidentja e KE, Von Der Leyen, Përfaqësuesi i BE, Joseph Borrell, etj., por dhe kryeministri Rama, kryebashkiaku Veliaj e Presidenti Bajram Begaj.

Koncerti festiv, Kryeministri Rama, ministra e diplomatë në sheshin