Aktualitet

Një pacient i intubuar ndodhet në gjendje të rëndë tek Infektivi

Një pacient i intubuar ndodhet në gjendje të rëndë tek

Një pacient i cili ndodhet i intubuar në Spitalin Infektiv ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa nuk janë dhënë detaje për identitetin e tij.

Aktualisht tek Infektivi, sipas specialistes së ISHP-së, Marjeta Dervishi, po trajtohen 26 pacientë, nga të cilët 4 janë në terapi intensive dhe 1 pacient është i intubuar.

Ditën e sotme u raportuan për 23 raste të reja me Covid-19, ndërsa 6 qytetarë janë shëruar. Që nga fillimi i epidemisë janë 1122 raste të konfirmuara, prej të cilëve aktualisht janë 232 persona aktivë.

Lexo me shume: