Aktualitet

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes, Shqipëria mbetet në avantazh

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes, Shqipëria mbetet në

Mbyllet pjesa e parë e sfidës, me Shqipërinë në epërsi pas golit të Qazim Laçit. Shqipëria arriti të përballojë mesfushën e fortë të Kroacisë dhe në disa raste rrezikoi edhe në sulm, për të shënuar më tepër.

Asllani humbi një mundësi të artë në minutën e 15' për të dyfishuar avantazhin, pasi i vetëm përballë portierit Livakovic, nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë.