Aktualitet

Përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist, u infektua 5 ditë më parë me Covid

Përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist, u infektua 5 ditë

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e mjekut Alban Hatibi, i cili u konfirmua pozitiv me Covid pesë ditë më parë.

Mediat bëjnë me dije se mjeku është shtruar tek COVID 2 dhe po trajtohet me oksigjen.

Përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist, u infektua 5 ditë

Referuar të njëjtave burime, mjeku reanimator është në gjendje jo të rëndë. Hatibi është mjek anestezist-reanimator në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Sot Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 4 pacientë me Covid humbën jetën, ndërsa u regjistruan 120 raste të reja.