Aktualitet

Plagosja nënë e bir për një vend parkimi në Durrës: Një person në pranga

Plagosja nënë e bir për një vend parkimi në

Një ditë më parë në qytetin e Durrësit mbetën të plagosur nënë e bir pas një konflikti për një vend parkimi. Në pranga për ngjarjen ka përfunduar Erges Juba, i cili dyshohet të jetë personi/ fqinji që ka qëlluar.

Policia njofton se konflikti ka nisur mes një personi me incialet O.Ç dhe Zyber Jubës,i cili ka mbetur i plagosur pas goditjes me sende të forta. Gjatë konfliktit në vendin e ngjarjes ka shkuar vëllai i Zyber Jubës i cili qëlloi në drejtim të vëllait dhe qytetetarit O.Ç, Flamur Çermës 23 vjeç dhe nënës së tij Valbona Çerma 51 vjeç.

Plagosja nënë e bir për një vend parkimi në

Konflikti ka agravuar duke përfshirë dhe dy persona të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim. Ata janë vëlla i të arrestuarit Erges Juba, dhe një 28-vjeçar me inicialet O.N.

Pas plagosjes, autori e ka hedhur armën në një zonë larg vendngjarjes. Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale "Vrasja e mbetur në tentativë", "Armëmbajtja pa leje" dhe "Dëmtime të tjera me dashje".

*Tiranapost.al.